Sproszkowane Glukozynolaty o Silnej Mocy

Sproszkowane Glukozynolaty o Silnej Mocy

SaWasabi 100% czysta sproszkowana wasabia japońska (Wasabia japonica) zawiera najwyższy poziom naturalnych związków chemicznych zwalczających raka, jaki został dotychczas znaleziony w produkcie naturalnym.

Dlaczego wysoki poziom glukozynolanów jest ważny?

Ponieważ po spożyciu glukozynolany przekształcają się w inne substancje chemiczne, które atakują większość rodzajów raka, oczyszczają wątrobę i ciało oraz wzmacniają naturalny system odpornościowy.

SaWasabi to specjalny szczep wasabi opracowany przez firmę New Zealand Wasabi, która uprawia wasabię japońską od 1990 roku.

Wasabi należy do rodziny roślin kapustowatych (Brassica L.), która obejmuje brokuły, kalafior, kapustę, chrzan i rzeżuchę. Rodzina warzyw kapustowatych została dobrze przebadana ze względu na właściwości chemoprotekcyjne i detoksykacyjne.

Wasabia japońska jest wyjątkowa w rodzinie kapustowatych z powodu 3 unikatowych związków chemicznych zabijających raka, które zawierają długołańcuchowe izotiocyjaniany metylu (MITC). Wykazano, że MITC z Wasabia japońska zwiększa aktywność enzymu detoksykacyjnego fazy II wątroby ponad 11 razy lepiej niż inne z rodziny kapustowatych. Te unikalne MITC badano pod kątem ich właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych, detoksykacyjnych i chemoprotekcyjnych. Badacze są podekscytowani tymi względnie nowymi odkryciami i trwają nowe badania nad nimi. Sawasabi zbierane jest w szczytowej fazie dojrzałości, a uprawia się je pod ścisłą organiczną kontrolą środowiskową w największej na świecie i najbardziej zaawansowanej hodowli Wasabia japonica. Podczas przetwarzania świeżego zioła Wasabia japonica, roślina jest zamrażana i liofilizowana, przez co zachowuje naturalną aktywność mirozynazy (enzymu, który wraz z glukozynolanami chroni roślinę przed patogenami i szkodnikami) i zawiera najwyższe poziomy składników aktywnych.

Co wyróżnia SaWasabi?

SaWasabi jest czystym kłączem w proszku – bez łodygi, liści, substancji pomocniczych lub konserwantów, które mogą osłabić aktywność glukozynolanów. Zapewnia to najwyższą jakość SaWasabi. W porównaniu do innych surowych warzyw z rodziny kapustowatych stwierdzono, że SaWasabi High Strength Glucosinolate Wasabia Japonica Powder zawiera 11 razy więcej aktywnych składników niż jego najbliższy konkurent (brukselka).

Powiązane wpisy

Tryptofan – głębszy sen, lepszy nastrój, większe muskuły

Tryptofan – głębszy sen, lepszy nastrój, większe muskuły

Aminokwasy, jak pewnie wszyscy wiemy, to cegiełki budujące białka. Białko to z kolei, jak pewnie również wszyscy wiemy, podstawowy materiał budulcowy naszego ciała i ogólnie materii ożywionej. Aminokwasy są szczególnie istotne dla tkanki mięśniowej, albowiem ta zawiera w swym składzie najwięcej...

Jaka herbata na sportową sylwetkę?                      Czarna czy zielona?

Jaka herbata na sportową sylwetkę? Czarna czy zielona?

Od wielu lat media rozpisują się na temat herbaty. Wszystko to za sprawą rozmaitych, systematycznie odkrywanych jej właściwości prozdrowotnych. Każdy chyba wie, że herbata chroni nas przed plagami cywilizacyjnymi, takimi jak: nowotwory, miażdżyca czy cukrzyca, a także przed schorzeniami...

Modyfikacja pektyny a zdrowie prostaty

Modyfikacja pektyny a zdrowie prostaty

Pektyny to mieszaniny węglowodanów (cukrów), występujące w ścianach komórkowych wielu roślin użytkowych. Pod względem chemicznym są polisacharydami i oligosacharydami o zmiennym składzie, chociaż najczęściej składają się z połączonych ze sobą cząsteczek kwasu D-galakturonowego, w znacznej...