Sproszkowane Glukozynolaty o Silnej Mocy

Sproszkowane Glukozynolaty o Silnej Mocy

SaWasabi 100% czysta sproszkowana wasabia japońska (Wasabia japonica) zawiera najwyższy poziom naturalnych związków chemicznych zwalczających raka, jaki został dotychczas znaleziony w produkcie naturalnym.

Dlaczego wysoki poziom glukozynolanów jest ważny?

Ponieważ po spożyciu glukozynolany przekształcają się w inne substancje chemiczne, które atakują większość rodzajów raka, oczyszczają wątrobę i ciało oraz wzmacniają naturalny system odpornościowy.

SaWasabi to specjalny szczep wasabi opracowany przez firmę New Zealand Wasabi, która uprawia wasabię japońską od 1990 roku.

Wasabi należy do rodziny roślin kapustowatych (Brassica L.), która obejmuje brokuły, kalafior, kapustę, chrzan i rzeżuchę. Rodzina warzyw kapustowatych została dobrze przebadana ze względu na właściwości chemoprotekcyjne i detoksykacyjne.

Wasabia japońska jest wyjątkowa w rodzinie kapustowatych z powodu 3 unikatowych związków chemicznych zabijających raka, które zawierają długołańcuchowe izotiocyjaniany metylu (MITC). Wykazano, że MITC z Wasabia japońska zwiększa aktywność enzymu detoksykacyjnego fazy II wątroby ponad 11 razy lepiej niż inne z rodziny kapustowatych. Te unikalne MITC badano pod kątem ich właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych, detoksykacyjnych i chemoprotekcyjnych. Badacze są podekscytowani tymi względnie nowymi odkryciami i trwają nowe badania nad nimi. Sawasabi zbierane jest w szczytowej fazie dojrzałości, a uprawia się je pod ścisłą organiczną kontrolą środowiskową w największej na świecie i najbardziej zaawansowanej hodowli Wasabia japonica. Podczas przetwarzania świeżego zioła Wasabia japonica, roślina jest zamrażana i liofilizowana, przez co zachowuje naturalną aktywność mirozynazy (enzymu, który wraz z glukozynolanami chroni roślinę przed patogenami i szkodnikami) i zawiera najwyższe poziomy składników aktywnych.

Co wyróżnia SaWasabi?

SaWasabi jest czystym kłączem w proszku – bez łodygi, liści, substancji pomocniczych lub konserwantów, które mogą osłabić aktywność glukozynolanów. Zapewnia to najwyższą jakość SaWasabi. W porównaniu do innych surowych warzyw z rodziny kapustowatych stwierdzono, że SaWasabi High Strength Glucosinolate Wasabia Japonica Powder zawiera 11 razy więcej aktywnych składników niż jego najbliższy konkurent (brukselka).

Powiązane wpisy

Chlorella przy bolesnym miesiączkowaniu

Chlorella przy bolesnym miesiączkowaniu

Pierwotne bolesne miesiączkowanie, występujące bez jakiegokolwiek związanego z nim stanu chorobowego, jest jednym z najczęstszych problemów egzystencjalnych kobiet, postrzeganych jako te o szczególnie niekorzystnym wpływie na jakość ich życia. Szacuje się, że bolesne miesiączkowanie dotyka...

NAC, siarka i młodość

NAC, siarka i młodość

Jakiś czas temu naukowcy zostali zaskoczeni faktem, że taki prosty związek, jak produkowany w naszym organizmie gaz – tlenek azotu (NO), pełni w tkankach funkcję cząsteczki sygnałowej, podobnej do hormonu. Od tamtej pory zaczęli inaczej patrzeć na wytwarzane przez nas gazy i sprawdzać, czy...

Zwiększ biowchłanialność kurkumy

Zwiększ biowchłanialność kurkumy

Zwykle przy wyborze suplementów kierujemy się stosunkiem ceny do liczby tabletek. Rzadko jednak zastanawiamy się nad tym, że aby preparat zadziałał nie wystarczy go zażyć. W momencie połknięcia tabletka dopiero zaczyna swoją podróż. Droga jest niebezpieczna, kręta i długa – mierzy ok. 8 m – a...