Sproszkowane Glukozynolaty o Silnej Mocy

Sproszkowane Glukozynolaty o Silnej Mocy

SaWasabi 100% czysta sproszkowana wasabia japońska (Wasabia japonica) zawiera najwyższy poziom naturalnych związków chemicznych zwalczających raka, jaki został dotychczas znaleziony w produkcie naturalnym.

Dlaczego wysoki poziom glukozynolanów jest ważny?

Ponieważ po spożyciu glukozynolany przekształcają się w inne substancje chemiczne, które atakują większość rodzajów raka, oczyszczają wątrobę i ciało oraz wzmacniają naturalny system odpornościowy.

SaWasabi to specjalny szczep wasabi opracowany przez firmę New Zealand Wasabi, która uprawia wasabię japońską od 1990 roku.

Wasabi należy do rodziny roślin kapustowatych (Brassica L.), która obejmuje brokuły, kalafior, kapustę, chrzan i rzeżuchę. Rodzina warzyw kapustowatych została dobrze przebadana ze względu na właściwości chemoprotekcyjne i detoksykacyjne.

Wasabia japońska jest wyjątkowa w rodzinie kapustowatych z powodu 3 unikatowych związków chemicznych zabijających raka, które zawierają długołańcuchowe izotiocyjaniany metylu (MITC). Wykazano, że MITC z Wasabia japońska zwiększa aktywność enzymu detoksykacyjnego fazy II wątroby ponad 11 razy lepiej niż inne z rodziny kapustowatych. Te unikalne MITC badano pod kątem ich właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych, detoksykacyjnych i chemoprotekcyjnych. Badacze są podekscytowani tymi względnie nowymi odkryciami i trwają nowe badania nad nimi. Sawasabi zbierane jest w szczytowej fazie dojrzałości, a uprawia się je pod ścisłą organiczną kontrolą środowiskową w największej na świecie i najbardziej zaawansowanej hodowli Wasabia japonica. Podczas przetwarzania świeżego zioła Wasabia japonica, roślina jest zamrażana i liofilizowana, przez co zachowuje naturalną aktywność mirozynazy (enzymu, który wraz z glukozynolanami chroni roślinę przed patogenami i szkodnikami) i zawiera najwyższe poziomy składników aktywnych.

Co wyróżnia SaWasabi?

SaWasabi jest czystym kłączem w proszku – bez łodygi, liści, substancji pomocniczych lub konserwantów, które mogą osłabić aktywność glukozynolanów. Zapewnia to najwyższą jakość SaWasabi. W porównaniu do innych surowych warzyw z rodziny kapustowatych stwierdzono, że SaWasabi High Strength Glucosinolate Wasabia Japonica Powder zawiera 11 razy więcej aktywnych składników niż jego najbliższy konkurent (brukselka).

Powiązane wpisy

SENOLITYKI i obietnica dłuższego życia

SENOLITYKI i obietnica dłuższego życia

Autor: Richard Basillico Źródło: „Senolytics and the Promise of a Longer Life - LifeExtension”, luty 2019 Badacze z Mayo Clinic odkryli główną przyczynę starzenia się i sposób na jej spowolnienie.1 Naukowcy wykazali, że istnieją szkodliwe "komórki zombie", które występują...

Kwas laurynowy – pokarm siłaczy i sprinterów

Kwas laurynowy – pokarm siłaczy i sprinterów

Wszyscy doskonale wiemy, że tłuszcze albo mogą być pożyteczne, albo szkodliwe dla zdrowia. Wszystko zależy tutaj od składu kwasów tłuszczowych, tworzących dane źródło spożywcze tłuszczu. Za zdrowe uznajemy kwasy nienasycone, głównie takie jak omeg 3 i omega 6, oraz sprzężone izomery kwasu...

Potencjał przejściowy mięśni. Znaczenie cynamonu

Potencjał przejściowy mięśni. Znaczenie cynamonu

Tytuł tego artykułu zabrzmi zapewne dla wielu czytelników zagadkowo. Czym jest w ogóle coś takiego, jak potencjał przejściowy? Jak i gdzie pojawia się w mięśniach i jakie ma dla nich znaczenie? Czym skutkuje pojawienie się potencjału przejściowego w komórkach mięśni szkieletowych...