Koenzym Q10

Koenzym Q10

Koenzym Q10 – najlepszy na serce!!
Kiedy zażywasz lekarstwa obniżające cholesterol zamiast zająć się właściwym problemem, nie tylko zatrzymujesz naturalne leczenie organizmu, narażasz się również na kontakt z lekami powodującymi liczne skutki uboczne, m.in. usuwanie z organizmu koenzymu Q10, co przyczynia się do zmęczenia, osłabienia mięśni, bólu oraz w ostateczności do niewydolności serca.

Uwagi dr Mercoli:
Kiedy zacząłem praktykę zawodową po zakończeniu stażu w połowie lat 80, już wtedy interesowałem się profilaktyką medyczną do tego stopnia, że sprawdzałem poziom cholesterolu prawie każdego pacjenta. Wiele pacjentów miało podwyższony poziom cholesterolu. O dziwo, sporo z tych pacjentów pokazało wyniki swoim wcześniejszym lekarzom (nic dziwnego – byłem przecież nowicjuszem), którzy zapewnili ich, że wyniki te są prawidłowe.
Problem tkwił w tym, że prawidłowe wyniki były i nadal są mylące, gdyż są wyznacznikiem średnich wyników – w oparciu o większość chorych pacjentów. Należy uświadomić sobie różnicę między średnim, a zdrowym poziomem cholesterolu. Przypomina to stosunek jaki obecnie mamy do poziomu witaminy D.

Jednak obecnie, sytuacja cholesterolu diametralnie się zmieniła tj. zaleca się utrzymywać niższe poziomy cholesterolu, przede wszystkim ze względu na znaczne wpływy przemysłu farmakologicznego.
Korzyści, a nie zdrowie, są głównym czynnikiem obecnych zaleceń dotyczących cholesterolu
Przemysł farmaceutyczny szybko zdał sobie sprawę jak wielki rynek mógłby opanować lekami obniżającymi cholesterol. Mogłoby im się to udać z lekiem, który trzeba by było przyjmować całymi latami i który w większości nie byłyby na tyle toksyczny lub niebezpieczny, aby cię szybko zabić.
Teraz leki obniżające cholesterol – statyny – przynoszą zyski rzędu kilkudziesięciu miliardów dolarów rocznie.
Udało im się również wybrać ekspertów w dziedzinie medycyny oraz mianować ich członkami panelu rządowego, który zajmuje się zaleceniami dla prawie całego środowiska medycznego.

W ostatnim rządowym panelu National Cholesterol Education Program w USA brało udział dziewięciu lekarzy z których ośmiu było ściśle związanych z przemysłem farmakologicznym, a dokładniej z firmami, które produkują te lekarstwa. W rezultacie, członkowie panelu uaktualnili państwowe wytyczne radząc tym, u których występuje ryzyko chorób serca, aby postarali się znacznie obniżyć ‘zły’ cholesterol LDL.

Przed 2004, cholesterol LDL wynoszący 130 był uznawany za właściwy. Jednak aktualne wytyczne podają, że poziom ten powinien wynosić mniej niż 100, a nawet 70 w przypadku pacjentów bardzo zagrożonych.
Aby osiągnąć tak szokująco i niebezpiecznie niski poziom musisz przyjmować wiele leków obniżających cholesterol. W ten sposób wytyczne zwiększają rynek dla tych niebezpiecznych leków.

Musisz zrozumieć, że nie powiedziano ci wszystkiego na temat cholesterolu. To co dowiadujesz się od lekarzy medycyny konwencjonalnej to niewiele więcej niż zręcznie zniekształcony chwyt marketingowy.

Cholesterol to nie ‘czarny charakter’ tak jak kazano wam wierzyć
Cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Stanowi on integralną część błon komórkowych, a także jest prekursorem (surowcem) do produkcji hormonu steroidowego – jednym z nich jest witamina D. Występuje on również w skórze. Kiedy promienie UVB uderzają w skórę, cholesterol ten jest przekształcony w wit.D3, która następnie jest transportowana do krwi. Dalej jest ona zamieniania na aktywną formę wit.D.

Jednak to nie wszystko. Przy zbyt niskim poziomie cholesterolu, występuje wiele negatywnych rezultatów w organizmie.
Zagrożenia związane z niskim poziomem cholesterolu

Cholesterol jest również niezbędny dla prawidłowego stanu zdrowia mózgu. Jest pomocny w tworzeniu wspomnień, a także konieczny dla funkcji neurologicznych. Co więcej, niski poziom cholesterolu jest wiązany z różnymi problemami neurologicznymi, łącznie z utratą pamięci.

Zbyt niski poziom tego cennego związku:

 • zwiększa ryzyko depresji
 • może zwiększyć ryzyko popełnienia samobójstwa
 • może prowadzić do agresji i wybuchowego zachowania
 • zwiększa ryzyko raka oraz choroby Parkinsona

 

Jaki poziom jest zbyt wysoki?

Osobiście uważam, że zbyt wysoki poziom cholesterolu wynosi powyżej 330. Można sprawdzić czy występuje ryzyko nieprawidłowego metabolizmu cholesterolu poprzez sprawdzenie stosunku HDL, lub ‘dobrego’ cholesterolu i cholesterolu całkowitego.

Wartość procentowa HDL jest bardzo silnym czynnikiem ryzyka choroby serca.

Po prostu podziel wartość HDL przez całkowity cholesterol. Idealna wartość procentowa to powyżej 25%. Im wyższa ta wartość, tym lepsza, ponieważ nie znane są skutki uboczne występujące przy zbyt wysokim poziomie dobrego cholesterolu.
Jeśli stosunek ten wynosi poniżej 15-20% istnieje wtedy duże ryzyko, a poniżej 10% występuje znaczne ryzyko choroby serca.

Jak bezpiecznie i skutecznie leczyć wysoki poziom cholesterolu

Na szczęście, istnieją proste i podstawowe sposoby, które mogą regulować poziom cholesterolu.  Na początek pamiętaj, że obniżenie spożycia cholesterolu w codziennej diecie nie jest skutecznym sposobem.

Dzieje się tak, ponieważ 75% cholesterolu jest wytwarzanego w wątrobie na co z kolei wpływa poziom insuliny. Dlatego, jeśli zoptymalizujesz poziom insuliny, wyregulujesz również poziom cholesterolu.
Jednym ze sposobów są ćwiczenia oraz zwracanie uwagi na codzienną dietę. Jedzenie, które zwiększa poziom insuliny, zwiększy również poziom cholesterolu.
Poniżej znajdują się moje główne zalecenia dotyczące bezpiecznego obniżania i regulowania poziomu cholesterolu:

 • Wykonują odpowiednie ćwiczenia
 • Ogranicz, a potem wyeliminuj, zboża oraz cukier w codziennej diecie
 • Jedz produkty uzupełniające odpowiednie dla ciebie wartości odżywcze
 • Jedz dużo pokarmu surowego
 • Upewnij się, że jesz dużo kwasów omega-3 wysokiej jakości pochodzących od zwierząt. Osobiście preferuję olej z kryla
 • Unikaj nadmiernego palenia oraz alkoholu
 • Poświęcaj uwagę swoim emocjom

 

Leczyłem około 20-30 tys. pacjentów i tylko pięciu z nich nie było w stanie zastosować się do moich powyższych zaleceń. W ich przypadku, prawdopodobnie występowała hipercholesterolemia.
Jest to niezwykle rzadkie schorzenie, występujące u jednej osoby na 1 000, które przyjmują leki obniżające cholesterol. Jednak, w ich przypadku przyjmowanie statyn może przynieść korzyści.
Niektórzy pytają mnie o ekstrakt z czerwonego ryżu, na temat którego są pewne niedomówienia. Pamiętaj, że ekstrakt z czerwonego ryżu ma taki sam mechanizm działania jak statyny, chociaż jest dostępny bez recepty.

Test prowokacji z cholesterolem prawie uśmiercił mojego sąsiada. 5 czerwca mój sąsiad zaprosił mnie na tenisa. Kiedyś grywaliśmy regularnie zanim się przeprowadziłem dwa lata temu. Zawsze mnie pokonał, chociaż miał 70 lat.

Podczas tego meczu był on znacznie wolniejszy, a ja wygrałem. Co prawda, był on dwa lata starszy i miał już 72 lata, ale to nie mogło tłumaczyć jego gorszej formy w tenisie.

Po meczu wyjaśnił, że cały czas czuł się zmęczony ponieważ lekarz przepisał mu Zocor, a nigdy nie zapisał ubichinolu. Wygląda to na zaniedbanie ze strony lekarzy. W jego przypadku statyny całkowicie zniszczyły zdrowie mojego sąsiada. Radykalnie zmniejszyły się jego poziom energii oraz szybkość.

Na szczęście, zgodził się przyjmować ubichinol oraz wit.D. Liczę, że mnie pobije w następnym meczu tenisa.

Ubichinol dostępny w Naszym sklepie: http://sklep.kenayag.com.pl/pl/suplementy-diety/82-ubichinol.html

Co trzeba wiedzieć jeśli przyjmujesz leki na cholesterol

Jeśli będziesz kontynuował przyjmowanie statyn, ważne jest aby zrozumieć mechanizm działania tych leków.

Redukują one enzym w wątrobie, co nie tylko oznacza redukowanie produkcji cholesterolu, ale również koenzymu Q10. Jeśli zmniejszy się produkcja CoQ10, zwiększa się wtedy ryzyko wielu różnych problemów zdrowotnych.

Przedwczesne starzenie się jest jednym z głównych efektów ubocznych zbyt niskiego poziomu CoQ10, ponieważ ta niezbędna witamina przetwarza inne antyoksydanty, tj. wit.C oraz E.

Niedobór CoQ10 przyspiesza również uszkodzenia DNA. Dlatego, absolutnie konieczna jest suplementacja CoQ10 jeśli przyjmujesz statyny. Niestety, wielu lekarzy nie informuje swoich pacjentów o tym.

Jeśli masz ponad 40 lat, gorąco polecam przyjmować zredukowaną formę CoQ10 tj. ubichinol, który jest znacznie lepiej wchłaniany przez organizm.

Cholesterol jest tak istotną kwestią, do tego otoczoną wieloma niejasnościami, dlatego przedstawiam za darmo dla moich czytelników Raport Specjalny na ten temat –  Special Report . Kliknij tutaj: link .

Powiązane wpisy

Szałwia a mikroflora przewodu pokarmowego

Szałwia a mikroflora przewodu pokarmowego


Szałwia a mikroflora przewodu pokarmowego

Od wielu lat promowana jest wiedza o mikroflorze przewodu pokarmowego jako o punkcie krytycznym naszego zdrowia. Wszyscy więc pewnie wiemy, że prawidłowa mikroflora – to nienaganna kondycja zdrowotna. I odwrotnie: nieprawidłowa mikroflora wiąże się z dramatycznym pogorszeniem stanu zdrowia...

Hawajskie antyoksydanty

Hawajskie antyoksydanty


Hawajskie antyoksydanty

Tekst: Kamila Makowska-Serkis Mikroalgi Spirulina platensis znane są medycynie tradycyjnej od tysięcy lat. Tym, co czyni je wyjątkowymi są barwniki, które nadają im charakterystyczny zielononiebieski kolor. To właśnie one chronią organizm, zapobiegają chorobom, opóźniają starzenie i...

Królowa jest tylko jedna

Królowa jest tylko jedna


Królowa jest tylko jedna

Prawda jest taka, że z kwercetyną, jak z cebulą – choć na oko niepozorna, to każde kolejne badanie odsłania coraz to nowsze oblicze tego związku i jego następne lecznicze właściwości, sprawiając, że trudno sobie wyobrazić zdrowe życie bez niej Niektórzy uczeni właśnie ten flawonol...